NELE ERASTUS

(20.09.1993)


Nele Erastus on lõpetanud 2020. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureuse õppeastme professor Tõnu Kaljuste juures. Hetkel on ta omandamas magistrikraadi prof. Toomas Kapteni klassis. Ta on käinud end täiendamas mitmetel orkestri- kui ka kooridirigeerimise meistrikursustel, mida on läbi viinud Paavo Järvi, Frieder Bernius, Josep Vila i Casañas, Simon Halsey, Risto Joost, jpt.

Nele on pärit Pärnust. Pärnu Muusikakooli klaveri eriala ja Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi kõrvalt on Nele noorest east saati laulnud erinevates koorides, ansamblites, astunud üles solistina ja mänginud bändides. Tänaseks on temast kujunenud aktiivne muusik nii Eestis kui ka välismaal. 

Dirigendi- ja koormeistritöö on Nelet kokku viinud mitmete kollektiividega: Stuttgarti Kammerkoor, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor, Voces Tallinn jpt. Sireeni juures töötab Nele dirigendina 2017. sügisest, alates 2018. aasta oktoobrist on ta koori peadirigent. 

Samuti võtab Nele aktiivselt osa erinevatest projektidest lauljana. Näiteks on ta valitud Maailma Noortekoori koosseisu 2019.-2021. aastal. Samuti valiti ta ka Eestit esindama Euroopa Noortekoori 2020. aastal. 

2019. aasta oktoobris pälvis Nele VII noorte dirigentide konkursil 2. koha ning novembris omistati talle ka Gustav Ernesaksa stipendiumi. 2016. aastal saavutas ta koolidevahelise koorijuhtide konkursil 1. koha. 


"Undoubtedly the most striking was the emergence of a real conducting personality by Estonian choral conductor Nele Erastus"

David Nice, theartsdesk.com (25.07.2020)