NELE ERASTUS

(20.09.1993)


Nele Erastus on lõpetanud 2017. aastal Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli kooridirigeerimise erialal Heli Jürgensoni käe all. 2016. aastal pälvis Nele Erastus koolidevahelise koorijuhtide konkursil 1. koha. Hetkel õpib ta bakalaureuse õppeastmes Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Tõnu Kaljuste juures. Nii koolitöö kui ka meistrikursused on võimaldanud tal areneda ka teiste dirigentide, nagu Risto Joost, Kaspar Mänd, László Nemes, Georg Grün ja James Davey juhendamisel.

Nele on pärit Pärnust. Pärnu Muusikakooli klaveri eriala ja Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi kõrvalt on Nele noorest east saati laulnud erinevates koorides, ansamblites, astunud üles solistina ja mänginud bändides.

Dirigendi- ja koormeistritöö on Nelet kokku viinud mitmete kooridega: Eesti Panga Kammerkoor, Eesti Noorte Segakoor, Voces Musicales, Kammerkoor Helios jpt. Sireeni juures töötab Nele Dirigendina 2017. sügisest, alates 2018. aasta oktoobrist on ta koori peadirigent. Samuti töötab ta iganädalaselt abidirigendina Tallinna Lennujaama Segakoori juures.Kuni 2018. aasta oktoobrini oli meie peadirigent Tiiu Ivanova ja abidirigent Nele Erastus.
Kuni 2017 olid koori dirigentideks Tiiu Ivanova ja Ülle Tuisk.