DIRIGENT

Nele Erastus

Foto: Ivo Krustok

NELE ERASTUS

(20.09.1993)

Nele Erastus on lõpetanud 2017. aastal Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli kooridirigeerimise erialal Heli Jürgensoni käe all. 2016. aastal pälvis Nele Erastus koolidevahelise koorijuhtide konkursil 1. koha. Hetkel õpib ta bakalaureuse õppeastmes Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Tõnu Kaljuste juures.

Tegelikult on Nele pärit Pärnust, kust ta pärast Pärnu Muusikakooli klaverieriala ja Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi lõpetamist (lisaks õpingutele tegutses ta gümnaasiumis ka koolikooride kontsertmeistri ja koormeistrina) asus tudeerima õigusteadust Tartu Ülikoolis. Nele põhjalikum koorilaulja karjäär sai alguse juba gümnaasiumi ajal Eesti Koolinoorte Segakoorist ning edasisi valikuid mõjutas kindlasti Tartu Ülikooli Kammerkooris laulmine, pärast kahte aastat juuraõpinguid Tartus otsustaski ta lõplikult muusikale pühenduda.

Dirigendina on ta töötanud Eesti Panga Kammerkooriga, kellega käis 2015. aastal Portugalis festivalil, samuti on ta juhatanud Eesti Noorte Segakoori. Koormeistri ja lauljana on Nele osalenud kammerkoor Heliose töös. Iganädalaselt laulab ta 2015. aastast kammerkooris Voces Musicales, kus ta on ka soprani häälerühma vanem. Lisaks on ta töötanud kontsertmeistrina mitmete kooride juures. Dirigendina töötab Nele Erastus Sireeni juures alates 2017. sügisest, eelnevalt on ta kooriga kaasa teinud projekte nii laulja kui ka koormeistrina.

Kuni 2018. aasta oktoobrini oli meie peadirigent Tiiu Ivanova ja abidirigent Nele Erastus.
Kuni 2017 olid koori dirigentideks Tiiu Ivanova ja Ülle Tuisk.