Sireeni debüütplaat kogub hoogu

Sellel postitusel ei ole vastuseid
Kammernaiskooril Sireen täitub sel sügisel dirigentide Ülle Tuisu ja Tiiu Sinipalu juhtimisel viies tegutsemisaasta. Tähtsa juubeli tähistamiseks salvestame oma esimest kauamängivat "Terra Incognita" ning korraldame septembris suurejoonelise esitluskontserdi ja afterparty, mida rikastavad mitmed muusikalised, visuaalsed ja maitselised üllatused.
Plaadile oleme kogunud uudisloomingut Eesti uue põlvkonna heliloojatelt Sander Pehkilt ja Maria Kõrvitsalt, kaunid lood Tõnu Kõrvitsalt, Eric Whitacre'lt, Igor Stravinskilt ja teistelt maailmakuulsatelt nimedelt. Üllatusena oleme plaadile lisanud ka bonustracki, mis sisaldab meie koostööd Eesti elektroonilise muusika duoga Algorütmid.

Jäädvustades väga erineva käekirjaga heliloojate loomingut, soovime näidata sireenide aga ka üldiselt koorimuusika mitmekülgsust ja laiahaardelisust. Need on läbivad märksõnad meie plaadigi puhul. Laulame eesti, heebrea, saksa, inglise ja vene keeles ning laulude tekstid kõnelevad esmapilgul väga eriilmelistest nähtustest nagu pärlsilmsed haugid, müstilised meesnäkid, koduküla kadakad ja vaikus. Meie jaoks on see kõik kas avastamata või avastamist vääriv maailm nagu muinasjutud või päris elu.


Et Sireeni esimene plaat saaks ilmavalgust näha ja mudasest merepõhjast laineharjale tõusta, vajame hoogu. Soovime plaadi välja anda juba sel sügisel, et tähistada seeläbi koos teiega koori 5. sünnipäeva. Selleks vajame kas ühe suure fänni või kuni 3000 kuulaja toetust.  Kui soovid meie plaati, kutset esitluskontserdile ja/või afterpartyle või lihtsalt Sireene toetada, siis saad õla alla panna nii Hooandjas kui ka rahvusvahelisel platvormil Indiegogo, kus on võimalik soetada meie plaat enne kui see poodidesse jõuab, ja muidugi ka soodsamalt. Hooandjas on tänutäheks võimalik valida ka mitmeid muid kingitusi, nt Sireeni kalli, hääleseadetund Üllelt, Sireeni privaatkontsert, portugali keele tund ja muud põnevat.

Plaadil mängivad Algorütmid, Marten Altrov, Kaido Kopli, Tõnu Kõrvits, Ivo Lain, Pipilota Neostus, Martin Petermann, Theodor Sink, Kaisa Vaagen, Sandra Vaagen, Mari Visnapuu.

Dirigendid: Tiiu Sinipalu ja Ülle Tuisk
Toonmeister: Tanel Klesment


Oleme Sulle lõpmata tänulikud!
Sireenid

Lisa kommentaar

Email again: