Kammernaiskoor sireen sai koorifestivalil A-kategoorias kõrgeima punktisumma

Sellel postitusel ei ole vastuseid
Kammernaiskoor Sireen pälvis A- kategooria kammermees- ja- naiskooride hulgas I koha ning kogus A-kategoorias kõrgeima punktisumma. A-kategooria kammerkooridest võidutses kammerkoor Voces Musicales. Eesti Kammerkooride Liidu 13. koorifestivali Grand Prix' pälvis Tartu Ülikooli Kammerkoor.

Sireenid GP voorus

"Kammerkoor erineb suurest segakoorist. Ta on instrumendina kindlasti paindlikum, seal on erinevad kõlavärvid, seal on ka erinev repertuaar. Kammerkoor on paindlik ja tundlik instrument," tõdes Tartu Ülikooli Kammerkoori dirigent Triin Koch.

Jõhvis toimunud festivalil võistlesid kammerkoorid, mille liikmeteks on vaid harrastuslauljad. Esimene selline festival toimus kolmekümne aasta eest.

Kohustuslike lauludena esitati Eduard Tubina ja Ester Mägi loomingut. Kümme kuni kaheteistkümneminutilisi võistluskavasid hindas rahvusvaheline viieliikmeline žürii koosseisus dirigent Hans Joachim Lustig (Saksamaa), muusikaprodutsent Ruta Dambyte (Leedu), helilooja Riho-Esko Maimets (Kanada/Eesti), laulja ja hääleseadja Kaia Urb (Eesti) ja laulja Aarne Talvik (Eesti).

"Sellel festivalil on ühtlane kõrge tase mõnede väga heade kooridega ja žürii jaoks oli see väga meeldiv, kuid ka väga raske ülesanne, kuna kõik oli väga-väga hea," nentis žürii liige, dirigent ja vabakutseline muusikajuht Hans-Joachim Lustig.

Esmakordselt astusid tänavusel festivalil rahva ette kammernaiskoorid ja kammermeeskoorid.

Festivalil lauldut saab tulevikus kuulata Klassikaraadio lainel.


Lisa kommentaar

Email again: