Sildid:

Sireen võitis EBU konkursil esikoha

Sellel postitusel ei ole vastuseid
Kammernaiskoor Sireen võitis eile, 13. oktoobril Barcelonas EBU rahvusvahelise
koorikonkursi Let The Peoples Sing täiskasvanute kooride kategooria. Koori juhatas Nele Erastus. Kavas oli muusika Eesti autoritelt: Ester Mägi, Veljo Tormis, Evelin Seppar ja Galina Grigorjeva.
Žürii esimees taanlane Bent Gronholdt ütles võitjat välja kuulutades, et täiskasvanute kategooria konkurss oli väga kõrgetasemeline ja tasavägine. Žüriisse kuulusid ka Brian Newhouse (USA), Raimon Colomer (Hispaania), Inari
Tilli (Soome), Jonathan Manners (Suurbritannia), Daniel Reuss (Šveits) ja Tõnu Kaljuste (Eesti). Konkursi Grand Prix’ võitis barbershop koor BarbAros Taanist.

Sireeni dirigendi Nele Erastuse sõnul ei ole nii maineka konkursi võit Sireeni jaoks kindlasti millegi lõpp-punkt. “See on alles algus!” lubab Erastus. Juba 23. novembril saab võidukat kammernaiskoori kuulda Tallinnas Mustpeade majas koos pianisti Johan Randverega. Esitusele tuleb prantsuse heliloojate Debussy ja Caplet’ looming.

EBU koorikonkurss on üks suurima auditooriumiga koorikonkurss maailmas. Klassikaraadio sõnul kuulas tänavu raadio otseülekannet ligi 7 miljonit inimest.
2005. aastal võitis konkursil Grand Prix’ Tallinna Muusikakeskkooli Lastekoor (dirigent Ingrid
Kõrvits), 2017. aastal Colleegium Musicale (dirigent Endrik Üksvärav).

Euroopa Ringhäälingute Liidu poolt korraldatud konkurss sai alguse BBC eestvedamisel
1960ndate algul eesmärgiga propageerida harrastuskooride esituses kvaliteetse
koorimuusika esitust raadioeetris. Koorikonkurss toimub kolmes kategoorias: täiskasvanute, laste- ja noortekooride kategooria ning avatud kategooria. Konkurss Let The Peoples Sing toimub üle aasta ja kahes voorus: esimene voor on lindivoor, kuhu rahvusraadiote produtsendid saadavad oma riigi esindajakoori, kusjuures salvestisele kehtib väga suur hulk nõudmisi nii esitatava repertuaari kui salvestamise aja suhtes ning salvestatud materjal ei tohi olla monteeritud ega mingilgi kujul digitaalselt töödeldud. Rahvusvaheline žürii teeb lindivooru alusel ettepaneku teatud arv kooridele, kes kutsutakse
finaalkontserdil esinema ning kontserdi kannavad üle EBU raadiojaamad.


Lisa kommentaar

Email again: