10. hooaeg on hooga alanud!

Koroonakevadest on saanud koroonasügis, aga Sireen laulab siiski ja oleme alustanud oma 10. hooajaga. Kooriga on liitunud uusi lauljaid ning kontserdid ja salvestused ootavad ees.

Sireen võitis EBU konkursil esikoha

Kammernaiskoor Sireen võitis eile, 13. oktoobril Barcelonas EBU rahvusvahelise
koorikonkursi Let The Peoples Sing täiskasvanute kooride kategooria. Koori juhatas Nele Erastus. Kavas oli muusika Eesti autoritelt: Ester Mägi, Veljo Tormis, Evelin Seppar ja Galina Grigorjeva.

Sireen kõlab kaasa

Kammernaiskoor Sireen osaleb sel aastal 1. oktoobril tähistatava rahvusvahelise muusikapäeva programmis "Kõlame kaasa". Esineme kell 18.00 Tallinna Adventkirikus ja laulame juba pea kahe nädala pärast Barcelonas toimuva konkursi "Let the Peoples Sing" kava ning veel paar lisalugu.

Kuulama saab tulla täiesti tasuta ja juba 18.30 võib sammud seada järgmistele muusikapäeva üritustele...


Sireen saavutas konkursil "Tallinn 2019" II koha

Kammernaiskoor Sireen osales 11.-13. aprillini 2019 toimunud rahvusvahelisel koorifestivalil "Tallinn 2019" ning saavutas nais- ja meeskooride kategoorias nelja koori seas 89,9 punktiga II koha. Kaasaegse muusika kategoorias jõudsime kaheksa koori seas 89,2 punktiga neljandale kohale.

Sireen ja Noorus esinevad Tartus ja Tallinnas

Kammernaiskoor Sireen ja segakoor Noorus esinevad oktoobrikuus Eesti Kammerkooride Liidu kontserdisarja "Kuulajale" raames Tartus ja Tallinnas. 14.10 kell 17 Tartu linnamuuseumi saalis ja 18.10 kell 18.30 Tallinnas Hopneri majas toimuvad kontserdid kannavad pealkirja "Tuulest kantud".

Kontsert "O Swallow, Swallow" 25.01.2018

Sireenid ootavad Sind 25. jaanuaril nautima noore andeka dirigendi Benjamin Kirki ning kammernaiskoor Sireeni koostöö vilju.
Kontserdi kava on mitmekesine. Esmakordselt saab Sireeni esituses kuulda nii traditsioonilist inglise helikõla kui ka vanamuusikat. Lisaks Eesti helilooja Riho-Esko Maimetsa Sireenile pühendatud uudisteos "Memorare", mis on alates esmaettekandmisest möödunud aasta jaanuaris saanud helilooja poolt uue ja huvitava edasiarenduse.

"Nurjatu Saar" tuleb taas

Saaremaa ooperipäevad toovad suvel esietendunud kõmulise rokkooperi „Nurjatu saar“ kaheks õhtuks Nordea kontserdimajja!

Etendused 30. oktoobril, 31. oktoobril ja 1. novembril Nordea kontserdimajas
Piletid tulevad müügile 4. septembril.

Rokkooperi „Nurjatu saar“ tegevus hargneb tuhat aastat tagasi Saaremaal. Peategelasi on seitse, nende seas viikingite pealik Rullo (Marko Matvere), sepp Vesse (Ott Lepland), tema armastatu Hallatüdruk (Lenna Kuurmaa), vanapagan Uude (Tõnis Mägi), tema poeg Tölpa (Andrus Bonzo Albrecht ), nunn Birgitta (Kristel Aaslaid) ja tulehaldjas Laurits (Markus Teeäär). Kammernaiskoor Sireen ja Eesti Rahvusmeeskoor RAM kehastuvad ümber eriilmelisteks tegelasteks nagu hülged, kadakad, viikingid jt.
Libreto Andrus Kivirähk, laulusõnad Wimberg, lavastaja Vahur Keller (NUKU teater), kunstnik Jaanus Laagriküll, videokunstnik Taavi Varm, tantsuseaded Märt Agu. Festivaliorkester, dirigent Martin Sildos

Sireen esitles debüütalbumit täissaalile                        

Kammernaiskoor Sireen esitles pühapäeval Tallinna Filharmoonia kontserdimajas täissaalile oma esimest albumit „Terra Incognita“. Koor, kes on tuntust kogunud žanrite üleste kontserdiprojektidega, viis publiku avastamate maadele läbi muusika, valgus- ja videoinstallatsioonide ning pälvis seisvad ovatsioonid.

Tallinn Music week

Oleme väga rõõmsad, et Nordea pank on valinud rohkem kui 200 Tallinn Music Weekil üles astuva artisti seast Sireenid viie tärni vääriliseks! Kammernaiskoor Sireen astub Tallinn Music Weekil üles lausa kahel korral. Neljapäeval, 26. märtsil tuleb Rotermanni Soolalaos esiettekandele Maria Kõrvitsa Sireenidele kirjutatud teos "Olla ärkvel ja tasa". Reedel, 27. märtsil esinevad Sireenid koostöös elektroonilise muusika duoga Algorütmid klassikalise muusika reivil Kultuurikatlas.

Sireenid on 16. jaanuaril eksamil                                         

Hommikul ärgates ei tea kunagi, kas lumi on maas või mitte... 
Uut aastat ja lumekahtlusega talveilma tervitavad sireenid 16. jaanuaril kell 19 Hopneri majas toimuva kontserdiga "Lumepiiril". 
Lisaks meie peadirigentidele Tiiule ja Üllele, astuvad koori ette ka kaks Sireeni lauljat, Grete Maipuu ja Kadi Voosel. Tegu on nende dirigeerimiseksamiga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Kavas: V. Tormis, G. Holst, E. Elgar, R. Valgre, E.Oja, C. Kreek jt

Kaasa teevad Heldur Harry Põlda (viiul), Hains Tooming (viiul) ja Kadri Toomoja (klaver).

Pilet 3 eurot.

Sireenide jõulukontsert "Härmavalge"                              

Ühel hämaral, varjudest tumedal õhtul soojendab hinge kaunis muusika. Oleme selleks puhuks kampa võtnud Sireenide hingeelu tundva valguskunstniku Otto Mättase, et tuua õhtusse veidi müstikat ja sära.  
Kõik sõbrad ja tuttavad on väga oodatud Sireenide jõulukontserdile "Härmavalge" 19. detsembril kell 19 Tallinna Toomkirikus. Dirigeerivad Tiiu Sinipalu ja Ülle Tuisk. Peale Tiiu ja Ülle astuvad koori ette ka mõned üllatajad. 

sireenid ekspordivad Eesti koorimuusikat Soome

Kammernaiskoor Sireen esineb 18. novembril Helsingis, Eesti Suursaatkonnas Eesti muusika kontaktüritusel, mille eesmärk on tutvustada Eesti muusikat Soome suurematele kontserdi- ja festivalikorraldajatele.

Sireenid muusikapäeval

Kammernaiskoor Sireen tänab muusikapäeva korraldajaid, BLRT gruppi, kõiki tulijaid laevaremondi tehasest kui mujalt eilse ilmelise atmosfääri eest. Muusikapäev täitis oma eesmärki mõlemapoolselt, nii kuulajate kui esinejate jaoks - oli eriline!

Siin väike meenutus meie 1. oktoobri etteastest.

kontsert: helitehas

Sacra Industria, Sireenid lähevad muusikapäeva puhul laevaremonditehasesse häält tegema. Kavas vaimulik ja täiesti jumalik muusika! Vaata ka Facebooki.

NB! Turvalisuskaalutlustel tuleb publikul end Facebookis oma osalemisklikiga eelregistreerida. Sissepääs nimekirja alusel.